Çelik kasaların dış görünüşe bakılacak olursa, çelik para kasası metalden ibaret bir şeydir. Ama dikkatli bir araştırma ve inceleme sonucunda sadece metal yığını olmadığını ve evinizde, ofisinizde veya firmanızda bulunması gereken demirbaşlardan olduğunu anlarsınız.

Çelik kasa alırken öncelikle güvenlik konusu ve kullanım alanı dikkate alınmalıdır. Para Kasasına koyacaklarınızın  maddi ve manevi değerleri dikkate alınarak kasa seçimi yapılmalıdır. Çok yüksek miktarda para veya ziynet eşyası koyacaksanız yanmaz,delinmez, oksijen ile kesilemez bir çelik kasa almak gerekir. Çelik kasa alırken kullanılan malzemelerin kalitesi, işçiliği ve kasanın teknik özellikleri konusunda satış danışmanından detaylı bilgi almanızı öneririz. Çelik kasa satışı yapan firmanın güvenilirliğini araştırmanızda da oldukça fayda vardır.

Para Kasasını kullanmaya başlayıp , yıllar sonra size teknik servis ve yedek parça konusunda size yardımcı olabilecek bir firmadan alım yapmanızı öneririz. Böylelikle, çelik kasa ile  ilgili bir sıkıntı yaşamanız durumunda firmanın teknik servisinin  size yardımcı olacağını bilirsiniz.

Çelik kasa alırken kaliteden ödün vermeyen bir firmayı tercih etmenizde yarar var. Ucuz ve kalitesiz bir ürün almanız bütçenize yarar sağlayabilir fakat herhangi bir hırsızlık veya yangın durumunda sizin maddi ve manevi değeri  olan eşyalarınızı kaybedebilirsiniz.

Unutmayın ki çelik para kasası her gün alınan bir eşya değildir. Ve para kasası alırken  dikkat edilecek husus kalite, güvenlik, yangına dayanım,  servis, garanti süresi  yüksek önem arz etmektedir.