Çelik Kasa

-  Çelik Kasa' nın  ev, ofis nerde kullanılacağı, İçerisinde ne saklanacağı, ve para kasasının nereye konulacağı çok önemlidir.

-  Çelik kasalar  mutlaka değerli bir eşya , kıymetli evrak , maddi değerler ve mücevher saklamak için alınır. Bu nedenden dolayı çelik kasa alırken çok dikkatli davranılmalı güvenlik sertifikası olup olmadığına bakılmalı , yangına dayanıklı olup olmadığına bakılmalıdır. 

-       Ev iiçin genellikle hafif çelik para kasaları tercih edilir.  Küçük ev tipi kasalarının yere veya duvara  montajının yapılması çok önemlidir. Hırsız geldiğinde eğer kasa hafif ise yanında götürebilir. Bu nedenle kasanın  taşınabilir olmaması gerekir.

-  Aldığınız çelik kasanın güvenlik seviyesi içinizi rahat ettirebilecek düzeyde olmalıdır.Güvenlik seviyesi kasanın güvenlik sertifikasına bakılarak öğrenilir. Güvenlik sertifikası TSE, ECBS, UL gibi kuruluşlardan üretici firma tarafından alınır. Saklayacağınız eşyalarınızın değerlerine göre kasa seçmeniz gerekir.

- Çelik kasanın cidarlarına, kullanılan malzemesine, dolgu malzemesine, saç  ve kullanılan çelik kalınlığına dikkat edilmelidir.

-  Çelik kasa' da kilit çok önemlidir. Seçiminize göre çelik kasalar mekanik şifreli , elektronik şifreli  veya anahtarlı olabilir. Çelik kasa' da İki farklı kilit kullanılması her zaman güvenlik açısından daha uygundur. Kullanılan anahtarların kolay  kopyalanabilir olmamasına dikkat edilmelidir.

- Çelik kasanın hangi firmadan alındığı en önemli konulardan biridir.  Herhangi bir problemde teknik servis, yedek parça vs gibi ihtiyaçların karşılanıp karşılanamamasına,  Alım yapılan firmanın referanslarının sağlamlığına, güvenilir olup olmadığına, dikkat edilmesi gerekir. Firma hakkında ne tür şikayetler olduğuna bakılması da yönlendirici olacaktır.

 

Ev Tipi Çelik Kasa Ofis Tipi Çelik Kasa Yüksek Güvenlikli Çelik Kasalar